Dołącz do nas

PRAWNICY NA RZECZ ZWIERZĄT

Jesteśmy prawnikami, którzy wykorzystują swoją wiedzę i umiejętności w celu poprawy i respektowania praw zwierząt. 

Jeśli podobnie, jak my, chcesz przyczynić się do poprawy losu zwierząt oraz pragniesz wykorzystać swoje kompetencje w celu obrony ich interesów, to miejsce jest właśnie dla Ciebie!

Jesteśmy głosem tych, którzy nie potrafią mówić.
Dołącz do nas!

O stowarzyszeniu

mole-13299_1280

Pomysłodawcą zawiązania Stowarzyszenia Prawnicy na rzecz Zwierząt była (obecnie już doktor) Agnieszka Gruszczyńska – prawniczka, specjalistka z zakresu prawa zwierząt. Przeprowadzone przez nią badania do pracy magisterskiej, obronionej w 2009 r. wykazały, że postulaty zmiany prawa przedstawiane przez organizacje społeczne działające na rzecz zwierząt, nie będą odpowiednio skuteczne, jeśli w sprawy z zakresu ochrony zwierząt nie zaangażują się prawnicy – teoretycy prawa, prokuratorzy, sędziowie oraz adwokaci i radcowie prawni, którzy będą wpierać aktywistów zarówno na etapie stanowienia, jak i stosowania prawa. Stowarzyszenie miało więc za zadanie skupić w swoich szeregach prawników, którzy będą gotowi zarówno szerzyć wiedzę nt. praw zwierząt, jak i dążyć do skutecznego egzekwowania tych praw.

PRAWNICY NA RZECZ ZWIERZĄT

Co możesz zyskać?

Satysfakcja z Pomagania

Masz świadomość, że Twoja praca przyczynia się do poprawy sytuacji zwierząt oraz wsparcia organizacji działających na rzecz ich ochrony.

Realizowanie
Siebie

Możesz wykorzystać swoje umiejętności prawnicze w sprawach, które mają głęboki sens i dają poczucie spełnienia.

Rozwój Profesjonalny

Masz możliwość poszerzenia swojej wiedzy w dziedzinie prawa ochrony zwierząt oraz zdobycia cennego doświadczenia w tej specjalizacji.

Kreowanie Pozytywnej zmiany

Aktywnie działasz na rzecz zmiany systemowej w ochronie zwierząt i budowania świadomości społecznej w tym zakresie.

PRAWNICY NA RZECZ ZWIERZĄT

Dołącz do nas

Twoje zaangażowanie i chęć niesienia pomocy zwierzętom może mieć wymierny wpływ na ich skuteczną ochronę prawną. Dołącz do nas i razem z nami buduj społeczeństwo, w którym każda istota może cieszyć się godnym życiem i spokojem, bez obawy przed krzywdą.

Scroll to Top